Úvod Historie Fotogalerie Festival Video Kontakt Sponzoři Odkazy

     Opuštění přírodního divadla ve Valu se jeví jako úspěšné, a proto se festival bude konat opět v areálu pivovaru a sladovny v Dobrušce.

     Již čtyřiadvacetkrát jsme se mohli setkat na Orlických Ozvěnách, festivalu country a folkové hudby v Dobrušce. Je to už celkem dlouhá doba, a tak bychom se rádi ohlédli zpět a přiblížili vám historii a vývoj festivalu.

Proč vlastně vznikly Orlické Ozvěny ?

     Možná jste byli na některém z velkých festivalů této muziky. Jejich atmosféra je jistě velkolepá, výčet vystupujících impozantní a dramaturgie promyšlená. Můžete tady slyšet to nejlepší z tohoto žánru, potkáte spoustu bývalých, současných a třeba i budoucích kamarádů. A tak si najdete (nebo vybojujete, to podle povahy) své místo a posloucháte. Pak se vydáte ke stánku s občerstvením a při zpátečním prodírání se davem Vás přepadne náhlý a intenzívní pocit, že by bylo možná lepší v tuhle chvíli sedět s pár kamarády kolem ohně a s doprovodem trochu zašlé "cestovní" kytary zpívat třeba o problémech s čerty v Dakotě, rychlíku v nezvyklých barvách nebo kanadské osadě na české Sázavě.
     A právě z tohoto pocitu vznikla před mnoha lety myšlenka udělat festival vlastní. Menší co do počtu diváků i kapel, ale s o to výraznější atmosférou sounáležitosti, kamarádství a fandovství, která k téhle muzice vždycky patřila. A my doufáme, že až dozní poslední písnička, světla na pódiu zhasnou a v blížící se tmě vzplane oheň, budete odcházet s pocitem, že se nám tenhle velký cíl daří naplňovat.




XXIV. rok 2015
Tomy - Opočno
Druhá Vlna - Česká Skalice
Ajeto - Praha
Stoptime - Vysočina
Splav - Náchod

host   :
Hana Lounová, Hana Horecká a Idefix - Praha
M.Tučný revival - Rtyně



XXIII. rok 2014
Tomy - Opočno
Yantar - Břeclav
Liquidgrass - Choceň
Pouta - Pardubice
Fukanec - Nové Město nad Metují

host   :
COP - Plzeň
SCHOVANKY - Praha



XXII. rok 2013
Tomy - Opočno
Ajeto - Praha
Monokl - Ústí nad Labem
Karolína - Praha
Kalypso - Praha
Dostavník- Polička
Monty - tlustý pán

host   :
Roháči z Lokte
Zelenáči Mirka Hofmana
BlueGate - Plzeň



XXI. rok 2012
Stará Parta - Okolí Dobrušky
Tomy - Opočno
SK Band - Brno
Madam - Česká Třebová
Flashback - Plzeň
Špinaví Lůzři - Praha
Stráníci- Jiřetín
Sekvoj - Praha



XX. rok 2011
Stará Parta - Okolí Dobrušky
TheLog - Prostějov
Bossorky - Trutnov
Přelet MS - Blovice
Fukanec - Nové Město n. Met.
Dostavník - Polička
Tomy- Opočno
Jirka Hurych - Lanškroun

přehlídka vítězů 2002-2010
host   :
RANGERS - PLAVCI
BLUEGATE - Plzeň



XIX. rok 2010
DOSTAVNÍK - Havlíčkův Brod
DOTEKY - Opočno
STRUNA - Hronov
KAMION - Hronov
PĚNA - Rtyně v Podkrkonoší
RELAX - Dobruška
FUKANEC - Nové Město n M.
TOMY - Opočno
zvítězili  :      Fukanec
host       :    COUNTRY LADIES



XVIII. rok 2009
pátek: přehlídka na náměstí v Dobrušce

FUKANEC
Jirka Hurych
J.Fryč a K. Novotná
TOMY
TAXMENI

sobota: festival v přírodním divadle ve Valu

DOTEKY - Opočno
KAMION - Hronov
DOSTAVNÍK - Havlíčkův Brod
HRNEK - Frýdek Místek
4 ZDI - Pelhřimov
MAŇANA BAND - Jíčín
I.C.Q. - Ostrava
zvítězili  :      Dostavník
hosté       :    POUTA
                Naďa Urbánková
                a BOKOMARA



XVII. rok 2008
pátek: přehlídka na náměstí v Dobrušce

BERUŠKY
Standa Haláček
Jiří Šmidt
Jana"BETTY"Terlecká
TOMY

sobota: festival v přírodním divadle ve Valu

TADY TO MÁŠ - Plzeň
MINARET - Slaný
FUKANEC - Nové Město nad Metují
GRASSROAD - Praha
I.C.Q. - Ostrava
QJETEN - Praha
FRÝDA a Co. - Plzeň
PEDRO - Hradec Králové
A.M.ÚLET - Moravičany
zvítězili  :      Fukanec
hosté       :    POUTNÍCI
                BOKOMARA
                BLUEGATE



XVI. rok 2007
OLI&LU - Slovensko
TOMY - Opočno
PROČ NE BAND - Moravská Třebová
TEREZA TERČOVÁ - Tachov
4ZDI - Pelhřimov
VEGET - Praha
VĚNEBAND - Litomyšl
SIMONA KLÍMOVÁ - Slaný
PŘELET MS - Blovice
NESTÍHÁME - Praha, Nelahozeves
FLASTR - Mladá Boleslav
BERUŠKY - Jablonec nad Nisou
zvítězili  :      Berušky
hosté       :    P.DOBEŠ a T.KOTRBA
                MONOGRAM                 APLLE                 BOSSORKY



XV. rok 2006
Iveta Škorpíková - Polička
THE LOG - Prostějov
PÁDLO - Pardubice
HLUBOKÉ NEDOROZUMĚNÍ - Praha
FLASHBACK - Praha
KAPKY - Červená Voda
PROČ NE - Hradec Králové
COUNTY CONSENSUS - Č. Kostelec
FREEGRASS - Praha
BOSSORKY - Úpice
zvítězili  :     Bossorky
host       :     Vojta Kiďák Tomáško
                PACIFIK



XIV. rok 2005
ZLAŤÁCI - Opočno
TOMY - Opočno
DO VĚTRU - Svitavy
THE LOG - Prostějov
JAUVAJS - Praha
JOLLY BAND - Plzeň
VĚNEBAND - Litomyšl
MINARET - Slaný
B.G. COLECTION - Plzeň
zvítězili  :     TheLog
host       :     COP a Radek Tomášek





XIII. rok 2004
J. Čížek – Č. Meziříčí
Tomy - Opočno
Minaret - Slaný
Modrolit - Beroun
Arest - Bruntál
Kvokál - Praha
Vespol - Újezd u Litomyšle
Doklobouku – Vysoká n. Labem
Pádlo - Pardubice
zvítězili  :     Kvokál
host       :     Wabi a Schovanky





XII. rok 2003
J. Čížek – Č. Meziříčí
J. Šmidt - Praha
Kvokál - Praha
Jameki - Polička
Lidee Noire - Chomutov
Stráníci - Litvínov
Louisiana - Hustopeče
Doklobouku – Vysoká n. Labem
Modtolit - Beroun
zvítězili  :     Kvokál
host       :     Lokálka





XI. rok 2002
Zase Jen Tak - kluci z okolí
Stráníci - Litvínov
Pádlo - Pardubice
Kaluže - Pilníkov
Grasscoctail - Plzeň
F.T.Prim - Brno
Louisiana - Opočno
Vespol - Litomyšl
Lístek - Praha
zvítězili  :     Lístek
host       :     Tomáš Linka a Přímá linka





X. rok 2001
Roots - Dobruška
Severka - Hradec Králové
Pěna - Trutnov
Relax - Opočno
Luisiana - Opočno
Wagabundi - Nové Město n. Met.
Nacopak - Náchod
Jen Tak - Dobruška


přehlídka vítězů 1992-2000
host   :
ZELENÁČI Mirka Hoffmana
DUO CIS - Dalibor Cidlinský





IX. rok 2000
Modrá Nota - Týniště n. Orl.
Rezeda - Kutná Hora
Jestřáb - Jestřebí
Jak se plazí aligátor - Jablonné
Graspekt - Chrudim
Severka - Hradec Králové
Consenzus - Č. Kostelec
Jen Tak - Dobruška
zvítězili  :     Jen Tak
host       :     Poutníci





VIII. rok 1999
Pěna - Trutnov
Jestřáb - Jestřebí
Senet - Liberec
Jak se plazí aligátor - Jablonné
Nacopak - Náchod
Relax - Opočno
Bohadlo a Flok - Náchod
C & C band - Holice
zvítězili  :     Nacopak
host       :     Pavel Dobeš a Tomáš Kotrba





VII. rok 1998
Pěna - Trutnov
Jestřáb - Jestřebí
Severka - Hradec Králové
Wentil - Rychnov nad Kněžnou
Kalumet - Rychnov nad Kněžnou
Wagabundi - Nové Město n. Met
Relax - Opočno
Špunti - Častolovice
Duo Flok - Náchod
zvítězili  :     Wagabundi
host       :     Auris





VI. rok 1997
Wagon - Borohrádek
Relax - Opočno
Colt - Dobruška
Pěna - Trutnov
Kalumet - Rychnov nad Kněžnou
Poslední Šance - Hradec Králové
Podhoubáci - Praha
Špunti - Častolovice
Wagabundi - Nové Město n. Met
Duo Flok – Náchod
zvítězili  :     Relax
host       :     Paleček&Janík, Relich&Vik





V. rok 1996
Auris - Praha
Kynouti - Liberec
Colt - Dobruška
Jašeto - Žamberk
Severka - Hradec Králové
Pěna - Trutnov
Wentil - Rychnov nad Kněžnou
Kalumet - Rychnov nad Kněžnou
Roots - Dobruška
Lazy Grass – Náchod
zvítězili  :     Auris
host       :     Miloš Dvořáček
(nemohl se z vážných důvodů dostavit)





IV. rok 1995
Pentavox - Dobruška
Kynouti - Liberec
Colt - Dobruška
S.O.S. - Malá Skála
Severka - Hradec Králové
Pěna - Trutnov
Wentil - Rychnov nad Kněžnou
zvítězili  :     Pěna
host       :     Lokálka





III. rok 1994
BG Cvrkot - Nové Město n. Met.
Kynouti - Liberec
Auris - Praha
P. Svoboda - Dobruška
S.O.S. - Malá Skála
Špunti - Častolovice
zvítězili  :     Auris
host       :     Hop Trop





II. rok 1993
Náhodná sešlost - Trutnov
P. Dastych- Liberec
Pražec - Praha
Severka - Hradec Králové
Suchaři na Řípu - Frýdlant v Čechách
Topol - Rychnov nad Kněžnou
Trio Dřez - Letohrad
Trio Jen Tak – Trutnov
Vedet Gross - Nové Město a. Met.
zvítězili  :     Suchaři na Řípu
host       :     Duo Cis - Dalibor Cidlinský





I. rok 1992
BG Cvrkot - Nové Město a. Met.
Duo Kapky - Hradec Králové
Duo Šum - Trutnov
Jen Tak - Trutnov J. Zavřel - Červený Kostelec
Kynouti - Liberec
P. Svoboda – Dobruška
Roots - Dobruška
Severka - Hradec Králové
zvítězili  :     Roots
host       :     Miloš Dvořáček
(nemohl se z vážných důvodů dostavit)